• 11 ČVC 10

  Pozvánka na otevření stezky MWW

  MAS Hrubý Jeseník, RÝMAŘOVSKO, o.p.s. a Spolek Přátelé Vrbenska Vás srdečně zvou na otevření pěší stezky Muzeum Wide Web se zakončením na Lesní slavnosti lapků z Drakova.Akce se bude konat dne 17. 7. 2010.

  Trasa pěší stezky, spojující muzea jednotlivých obcí a další zajímavá místa, prochází obcemi Malá Morávka, Karlova Studánka, Ludvíkov, Vrbno pod Pradědem a Karlovice.
  Na trasu je možné se kdekoli napojit, projít si ji a putování zakončit na Drakově, kde je pro Vás připravena od 10 hodin oblíbená Lesní slavnost lapků z Drakova.

  Uvidíte zde souboje rytířů a lapků, podíváte se na zručné řezbáře, kováře, zlatokopy rýžující zlato a potulní kejklíři a muzikanti vás obveselí. Připraveno je bohaté občerstvení, velká tombola a mnoho nejrůznějších atrakcí pro děti. Mohou si zasadit „svůj“ strom, projet se na malých koních, nebo se zúčastnit soutěžní hry s razítky a získat odznáček Lapků z Drakova. V replice středověké huti proběhne II. experimentální tavba železa. Další programové informace získáte na Drakově.

  Pozvánka ke stažení zde