Víme, že jde o jedno z nejpestřejších území místních akčních skupin. Je to dáno geomorfologií území, krajinnou odlišností a přírodní krásou Hrubého a Nízkého Jeseníku. Hlavní devizou území jsou horské hřebeny, podhorské louky, sopky, horské řeky a vodní nádrž Slezská Harta.

Obce MAS Hrubý Jeseník

Území MAS Hrubý Jeseník je vymezeno katastrálními území těchto obcí: Město Andělská Hora, Město Bruntál, Město Horní Benešov, Obec Bílčice, Obec Dvorce, Obec Dlouhá Stráň, Obec Horní Životice, Obec Karlova Studánka, Obec Karlovice, Obec Křišťanovice, Obec Leskovec nad Moravicí, Obec Ludvíkov, Obec Mezina, Obec Milotice nad Opavou, Obec Moravskoslezský Kočov, Obec Nová Pláň, Obec Nové Heřminovy, Obec Oborná, Obec Razová, Obec Roudno ,Obec Rudná pod Pradědem, Obec Staré Heřminovy, Obec Staré Město, Obec Světlá Hora, Obec Svobodné Heřmanice, Obec Široká Niva, Obec Valšov, Město Vrbno pod Pradědem.

Mapa území

Místní akční skupina se nachází v Moravskoslezském kraji, na území ORP Bruntál, které přímo sousedí s Olomouckým krajem, a to hned na dvou místech.