• 18 BŘE 16
  LeaderFEST 2016 JESENÍKY aneb setkání Leaderů evropských zemí

  LeaderFEST 2016 JESENÍKY aneb setkání Leaderů evropských zemí

  Přijeďte si vychutnat a zažít jedinečnou atmosféru venkova do malebných lázní Karlova Studánka pod vrcholy Jeseníků. LeaderFEST 2016 JESENÍKY nabídne nejen to nejlepší z venkovské gastronomie, ale řadu kulturních vystoupení, ukázky tradic a původních řemesel z našeho venkova. Také vám ukážeme, že venkov dnes dokáže nabízet svým obyvatelům řadu moderních věcí.
  Nevěříte? Tak přijďte 9. června do Karlové Studánky a my Vás přesvědčíme.

  ČTVRTEK 9. 6. 2016

  Čtvrtek, jakožto den oficiálního zahájení LeaderFESTU 2016 JESENÍKY nabídne:

  Oficiální zahájení LeaderFESTU 2016 JESENÍKY.

  Kulturní vystoupení a ukázky venkovské kultury evropských národů (hudba, tanec, divadlo), které již k LeaderuFESTU ne odmyslitelně patří.

  Chybět nebude „Jarmark tradičních řemesel a produktů“ kde se představí Regionální značky Moravskoslezského kraje prezentované především Jeseníky, Opavským Slezskem, Moravským Kravařskem, Beskydy, Górolsko Swoboda a značkami Haná a Moravská Brána v Olomouckém kraji.

  Celodenní blok krátkých prezentací workshopů na téma „Program LEADER – příklady dobré praxe, plánované projekty spolupráce na období 2014 -2020“.

  Seminář, který nabídne žhavé téma “Lesnictví a chráněná území“, podvečerní přehlídka prezentací místních akčních skupin formou „Pecha Kucha“.

  Procházka do zajímavých míst v blízkém okolí.

  Společenský večer.

   

  V rámci doprovodného programu se můžete především těšit na:

  Přehlídku produkce malých místních pivovarů (a že jich nemáme v ČR málo).

  Možnost vyzkoušet si nordicwalking, elektrokola nebo jízdu na koloběžkách.

  „Jak šmakuje Moravskoslezsko” nabídne ochutnávku tradičních specialit Moravskoslezského kraje.

   

  Více informací a aktuální dění okolo LeaderFESTU 2016 JESENÍKY sledujte na https://www.leaderfest.cz/ a také na Facebooku https://www.facebook.com/leaderfest